Przedstawiamy case study zwdrożenia narzędzia ManageEngine dla jednej z największych firm logistycznych w Polsce – No Limit sp. z o.o. Dlaczego zdecydowano się na ADAudit Plus? Jakie cele stawiane przed działem IT udało się osiągnąć? Dlaczego audytowanie Active Directory oraz Serwerów Plików jest tak istotne? Zapraszamy do lektury.

Bohater: No Limit sp. z o.o.

No Limit od ponad 30 lat rozwija usługi logistyczne na terenie Europy w zakresie logistyki kontraktowej, magazynowania, dystrybucji oraz transportu. Swoją ofertę kieruje również do firm, poszukujących partnera logistycznego dla branży e-commerce, zarówno w procesach magazynowania i kompletacji, jak i w błyskawicznych dostawach na terenie krajów CEE. Specjalizuje się w skomplikowanych procesach o wysokich parametrach jakościowych.

Potrzeba: Spełnienie rygorystycznych wymagań w zakresie audytowania zmian w ctive Directory celem spełnienia wymogów certyfikacyjnych TUV, AEO, ISO 27001 i innych.

By zagwarantować i udokumentować najwyższą jakość usług jakie dostarczamy swoim klientom firma No Limit stale przechodzi liczne audyty i kontrole niezbędne do uzyskania i utrzymania wielu prestiżowych certyfikatów takich jak AEO, ISO 27001, TUV IFS LOGISTICS. Bardzo duża dynamika rozwoju organizacji, miliony plików modyfikowane przez ponad 1000 pracowników, spowodowały, że do kontroli zmian na środowisku domenowym oraz sprawnego przedkładania wymaganych raportów niezbędna była automatyzacja tego procesu i znalezienie rozwiązania które by ją umożliwiło.

Wybór: AD Audit Plus

Podczas spotkania z przedstawicielami swojego partnera biznesowego - Intracare sp. z o.o. dział IT w No Limit dowiedział się o systemie do Audytowania Active Directory oraz Serwerów Plików AD Audit Plus. Po przeprowadzeniu prezentacji systemu oraz omówieniu priorytetów No Limit zdecydowała się na przeprowadzenie tygodniowych testów rozwiązania.

„AD Audit Plus od samego początku wydawał nam się odpowiedzią na nasze potrzeby. Intuicyjny interface, łatwość konfiguracji, mnogość zdefiniowanych raportów, możliwość ustawienia odpowiednich alertów – te aspekty sprawiły, że zdecydowaliśmy się na zakup i wdrożenie”.

Tomasz Bukała, Dyrektor IT w No Limit sp. z o.o.

Wdrożenie AD Audit Plus w No Limit

Inżynierowie Intracare sp. z o.o. wdrożenie systemu do audytowania bardzo szybko i bezproblemowo. Kluczowa przy wdrożeniu było odpowiednie zintegrowanie systemu ze wszystkimi kontrolerami domeny oraz serwerami plików. Konfiguracja alertów i raportów cyklicznych odbyła się już na zorganizowanych przez Intracare warsztatach dla naszych administratorów. Bez wątpienia dobra współpraca i profesjonalne podejście ze strony naszego partnera pomogło w szybki sposób uzyskać oczekiwane rezultaty a system zaraz po wdrożeniu, był w pełni dostosowany do naszych oczekiwań i pracy produkcyjnej.

Jak dzisiaj NoLimit zarządza logami domeny i kontroluje zmiany na plikach?

Już w pierwszych tygodniach po wdrożeniu systemu, zaobserwowano znaczący spadek pracy nad przygotowaniem raportów na potrzeby kierownictwa IT oraz w odpowiedzi na prośby audytorów zewnętrznych. Kluczową funkcją okazała się łatwość identyfikacji osób pracujących na wspólnych udziałach sieciowych i modyfikujących pliki, ponieważ wcześniejszy system pracy wymagał zdecydowanie więcej zaangażowania ze strony naszych administratorów.

Dowiedz się więcej o ADAudit Plus

Korzyści z wdrożenia AD Audit Plus według administratorów IT w No Limit:

  • • dostęp do historii zdarzeń w active directory po wielu miesiącach, dzięki czemu zachowana jest ciągłość informacji,
  • • brak angażowania administratorów w proces tworzenia raportów,
  • • granularność uprawnień,
  • • łatwość identyfikacji i lokalizacji użytkowników modyfikujących pliki,
  • • przyjazny interfejs administratora,
  • • gotowe raporty wymagane przez audytorów zewnętrznych jednostek cetryfikujących.